Natknęłam się ostatnio na ciekawą stronę.  Karol i Łukasz Jędrasiak założyli portal Graweromat.pl, za pomocą którego można wykonać samodzielnie ciekawe przedmioty. W asortymencie serwisu są m.in.: tektura, filc, pleksa, sklejka, korek, papier, drewno i laminaty. Z materiałów tych można wykonać modele architektoniczne, opakowania, zaproszenia, biżuterię, ozdoby wnętrz, gadżety reklamowe, zabawki i wiele innych materiałów. Wystarczy przesłać swój projekt, wybrać wzór i materiał, a za pomocą lasera zostanie przygotowany gotowy produkt. Dzięki temu można mieć unikatowe, jedyne w swoim rodzaju gadżety, jak podkładki pod kubki, pudełka, czy kartki świąteczne.

Za pomocą prostego interfejsu można online otrzymać wycenę kosztu graweru wybranego wzoru.

Zatem może warto w prosty sposób zrealizować własny kreatywny projekt? I jak głosi motto portalu „Przekuć swój pomysł w produkt. Online”

Drewniany notatnik / wykonany ze sklejki, która odpowiednio pocięta, przez co można ją składać mimo, że nie użyto do jej produkcji kleju. W środku wyposażona w ringi na kartki. Z wygrawerowanym logo może być ciekawym gadżetem dla firm, kartą menu, czy po prostu fajnym prezentem.

Kawowy kubraczek / Idealny dla miłośników kawy na wynos. Każdy, kto kupował kawę na wynos w Starbuck’s, Costa Coffe, czy innej sieciówce pewnie zmagał się z problemem niewygodnego gorącego kubka. W Graweromat.pl można wykonać spersonalizowane kubraczki na kubki. Zrobione z miękkiego filcu ochronią ręce, a możliwość wycięcia dowolnego wzoru daje nieograniczone pole popisu dla twórców grafiki, czy menedżerów pragnących w nietypowy sposób obdarować swoich pracowników.

Sakwa na kawę / znów coś dla miłośników kawy na wynos. Wykonane z filcu nosidełko na kubki z kawą. Świetne jako prezent. Użycie sakw pozwala jednej osobie transportować aż 8 kaw. Koniec z dylematem jak przenieść więcej kaw dla kolegów z pracy, czy przyjaciół. Dużo miejsca na własną grafikę czy napis pozostawia pole do popisu, przez co torba może być jeszcze bardziej unikatowa.